05.06.2017

Слиз равликів

Фільтрат равликового слизу, він же равликовий секрет (або муцин равликів) – найвідоміший косметичний інгредієнт останніх кількох років. Засоби з равликовим слизом захопили ринок, ставши справжнім хітом корейської косметики.

Склад равликового слизу

Равликовий слиз складається з води і муцину – складного білка (глікопротеїну), що володіє унікальними властивостями і виконує найважливіші біологічні функції. У равликів муцин відповідає за регуляцію процесів мінералізації і формування равликової раковини. Равлик виробляє два типи слизу, один тип допомагає равлику рухатися, змочуючи поверхню. Другий тип слизу виділяють спеціальні залози равлика у відповідь на фізичний стрес або пошкодження його раковини. Він густіший, містить білки, полісахариди (в тому числі і гіалуронову кислоту), мінеральні солі і активно стимулює регенерацію клітин, відновлюючи равликовий «будиночок». Саме цей тип равликового слизу є інгредієнтом для косметики. Фільтрат равликового слизу також містить алантоїн, колаген, еластин, вітаміни і гліколеву кислоту (її концентрація в слизу залежить від пори року і поживного раціону равликів).

Чому равликовий слиз такий ефективний?

Структурна матриця та складові равликової шкіри (колаген та еластин схожі з людської, але імунна система равлики сформувалася багато тисяч років тому і її імунна відповідь на різноманітні впливи відрізняється від людського. На пошкодження шкіри і атаку мікробів організм равлики реагує не внутрішнім запаленням, а зволожує шкіру за допомогою слизу, в якій містяться антимікробні пептиди, антиоксиданти і мідні пептиди, що викликають впорядковану регенерацію клітин шкіри. Також равликовий муцин має здатність стимулювати активність фібробластів (клітин, що відповідають за формування екстраклеточной мактрікса, колагену і еластину). З віком та під впливом сонячного випромінювання активність і кількість фібробластів падає, дерма втрачає свою структурну цілісність і проявляються видимі ознаки старіння: втрата пружності, млявість шкіри, зморшки, розширені пори. Фільтрат равликового секрету стимулює утворення колагену, еластину і гіалуронової кислоти і знижує активність вільних радикалів. Клінічно доведено, що застосування засобів з равликовим слизом значно покращує зовнішній вигляд, гладкість та пружність шкіри, і зменшує загальну кількість зморшок на 29%, а глибину зморшок на 16%. Саме тому равликову слиз одночасно ефективно впливає і на глибинні проблеми шкіри, пов’язані з фотостарінням, і віковими змінами, і на поверхневі проблеми, пов’язані з акне, розацеа, бактеріями, вірусами та іншими агресивними зовнішніми факторами.

Що ж робить равликовий слиз?

  • Захищає шкіру від пошкодження ультрафіолетовим випромінюванням і уповільнює старіння завдяки наявності антиоксидантів.
  • Зменшує глибину і виразність мімічних зморшок, розгладжує рельєф шкіри.
  • Прискорює загоєння пошкоджених тканин.
  • Відновлює еластичність і пружність шкіри.
  • Допомагає уникнути келоїдних рубців і шрамів при загоєнні різних пошкоджень шкіри.
  • Запобігає та усуває розтяжки і постакні шрами.
  • Покращує стан шкіри при підлітковому акне і акне дорослих.
  • Захищає шкіру від вірусів та інфекцій.
  • Полегшує стан шкіри при розацеа і дерматітаx.

Слиз равликів Helix Aspersa Muller

Равликовий слиз, вироблений видом равликів Helix Aspersa Muller, являє собою в’язку рідку речовину, що покриває всю зовнішню поверхню молюска. Ці слизові виділення виробляються спеціальними епідермальними секреторними залозами, розташованими біля підніжжя равлика (надниркова залоза). Слизова виконує кілька функцій: пом’якшує, зволожує, змащує, запобігає висиханню зовнішньої поверхні молюска та дозволяє равлику прилипати до будь-яких поверхонь, дозволяючи йому підніматися вгору і вниз без падіння.

Безперервне ковзання равлика на різних типах поверхонь (шорсткуватих або зламаних), змушує молюска виробляти багатий речовинами слиз, який діє на клітинному рівні для ремонту і заміни пошкодженої тканини. Таким чином, равлик реагує на пошкодження шкіри, виробляючи більшу кількість слизу. Завдяки антибактеріальним властивостям та інших активних речовин, слиз сприяє процесу регенерації клітин пошкоджених тканин. Коли слизова секретується через циклічну стимуляції, равлик виробляє прозорий, пінистий, блідо-жовтий слиз, який не є липким. Ці виділення більш рідкі і менш в’язкі, ніж при виробництві в нормальних умовах (екстрагована слиз). Терапевтичні властивості равлики слизу відомі вже багато років, навіть стародавні греки використовували слиз в традиційній медицині для терапевтичних цілей. Лікували різні захворювання шлунка, гастрит, виразку. Завдяки слизу равлика рани гоїлися швидше. Також з слизу робили сироп, щоб заспокоїти кашель і послабити мокротиння. Саме завдяки цим незвичайним властивостям, багато вчених були заінтриговані і прагнули повністю вивчити равликову слиз. Відомо, що дослідження слизу все ще триває через її складної природи. Ці виділення більш рідкі і менш в’язкі, ніж при виробництві в нормальних умовах (екстрагований слиз). Терапевтичні властивості равликового слизу відомі вже багато років, навіть стародавні греки використовували слиз в традиційній медицині для терапевтичних цілей. Лікували різні захворювання шлунка, гастрит, виразку. Завдяки слизу равлика рани гоїлися швидше. Також з слизу робили сироп, щоб заспокоїти кашель і послабити мокротиння. Саме завдяки цим незвичайним властивостям, багато вчених були заінтриговані та прагнули повністю вивчити равликовий слиз. Відомо, що дослідження слизу все ще триває через їйого складну природу.

Слиз містить численні речовини, які володіють антиоксидантними діями, цілющими, антибактеріальними, зволожуючими, омолоджують, протівоморщіннимі, антірецептурнимі, очисними, протизапальними і захисними властивостями – за цими властивостями слиз викликає великий інтерес у фармацевтичній галузі. І як ми знаємо, останнім часом неймовірною популярністю користується корейська та італійська косметика з равликовим слизом.